„Luminor“ bankas „Union Asset Management“ Fondui skolina 12,8 mln. EUR

„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto Industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.

V.Krėvės pr. 129, Kaune esančio komercinio nekilnojamojo turto įsigijimas yra antroji „Union RE Core Fund I“ fondo investicija. Nekilnojamojo turto objektą sudaro gamybinės, sandėliavimo, administracinės paskirties patalpos. Objektas įsikūręs strategiškai geroje Kauno miesto dalyje su puikiai išvystyta infrastruktūra, šalia automagistralės A1 ir šiuo metu yra 100 proc. išnuomotas. Fondas šį objektą įsigyja iš uždarosio akcinės bendrovė „Cetarium“.

 

„Nepaisant COVID-19 apribojimų ir augančių žaliavų bei darbo jėgos sąnaudų, dauguma verslo sektorių šiemet didina apsukas, o verslo kreditavimo poreikis yra smarkiai išaugęs. Nekilnojamojo turto rinka taip pat išlieka dinamiška, investuotojai itin domisi gamybinės paskirties projektais,  tačiau ir biurų segmentas išlieka aktualus, nepaisant COVID-19 pandemijos poveikio. „Union Asset Management“ investicija tuo ir įdomi, kad objektas yra daugiafunkcis ir lengvai transformuojamas, be to, jis jau turi patikimus nuomininkus ir gali būti plečiamas valdomame žemės sklype, kas suteikia nuomininkams lankstumo augant gamybos apimtims“, – sakė „Luminor“ banko nekilnojamojo turto finansavimo ekspertas Gediminas Kesminas.

 

„Įsigydami jau antrąjį Union RE Core Fund I fondo objektą – Industrinį pastatų kompleksą Kaune toliau tęsiame fondo portfelio formavimą, ypatingą dėmesį skirdami industrinės, susijusių paslaugų paskirties nekilnojamam turtui, kaip vienai iš perspektyviausių komercinio NT investicinių krypčių, turinčių didelį potencialą vertės augimui. Nuomos pajamingumo skirtumo tarp biurų ir logistikos segmentų mažėjimo tendencija, bei išaugusios industrinio NT sandorių apimtys tik patvirtinta, kad šis komercinio NT segmentas nebėra komercinio NT alternatyva“, komentuoja  Fondo valdytojas Andrius Baranauskas.

Objektą išvysčiusios UAB „Cetarium“ atstovas Andrius Rimdeika komentuoja, kad šis sandoris suteiks galimybę grupės įmonėms dar aktyviau investuoti Kauno nekilnojamojo turto rinkoje, – „Sandoriu esame patenkinti. Toliau vystysime pramoninės ir komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektus, taip pat – įsigysime senus pastatų kompleksus, konvertuosime juos į modernias multifunkcinių paskirčių patalpas, pritaikomas nuomininkams pagal „build to suit“ modelį.“

Fondas investuoja tiek į srautinius, tiek ir į vystymo nekilnojamojo turto objektus, šiuo metu vystome komercinį automobilių paslaugų centro projektą Vilniuje. Fondas yra aktyvioje įsigijimų stadijoje, esame nusitaikę į industrinį ir paslaugų sektoriaus nekilnojamąjį turtą. Nuosekliai įgyvendiname Fondo strategiją ir siekiame, kad rizikos grąžos santykis pateisintų investuotojų lūkesčius“, sako Fondo valdytojas Andrius Baranauskas.

 

Union RE Core Fund I nekilnojamojo turto sandoryje atstovavo advokatų kontora „Cobalt“, pardavėjui patarinėjo advokatų kontora „Magnusson“ bei NT konsultantai Rego Group. Sandoriui tarpininkavo NT konsultacijų bendrovė „Newsec“ .

 

Pirmoji „Union RE Core Fund I“  fondo investicija buvo atlikta šių metų vasario mėnesį – įsigytas „Sostena“ automobilių paslaugų centro projektas Vilniuje. Objektas šiuo metu yra plėtojamas ir jame 2022 m. I ketvirtį veiklą pradės Renault ir Dacia automobilių priežiūros ir remonto centras, taip pat automobilių pardavimo salonas.

„Union RE Core Fund I“ fondas pradėjo veikti šių metų sausio mėnesį ir per pirmus dvejus metus planuoja visiškai suformuoti valdomą portfelį, kurio vertė turėtų siekti 40 mln. eurų.

 

 

Trumpai apie „Union Asset Management“

 

„Union Asset Management“ yra Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo įmonė, valdanti informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus. Įmonė šiuo metu valdo du investicinius fondus ir steigia naujus, išsiskiriančius savo investavimo strategija ir suformuota profesionalia valdytojų komanda. Bendrovė teikia plataus spektro investicinius sprendimus nuo turto vertės auginimo iki konservatyvaus investavimo ir turto kaupimo prisiimant subalansuotą riziką.

Scroll to top

Tinklalapyje pateikiama informacija yra skirta investuotojams besidomintiems investavimo galimybėmis. Informacija yra tik informacinio pobūdžio, kurios tikslas – pateikti informaciją apie Union Asset Management grupės veiklą bei valdomus fondus. Remiantis ja negalima daryti investicinių sprendimų. Informacija nėra pasiūlymas pirkti ar parduoti investicinius vienetus. Investuotojas, prieš priimdamas investicinį sprendimą, turi detaliai susipažinti su konkretaus fondo prospekte ir taisyklėse pateikta informacija. Tik remiantis ja ir savo individualia analize gavėjas gali priimti investicinius sprendimus. Fondo valdymo įmonė negarantuoja, kad visa informacija yra teisinga, nes dalyje vietų remtasi trečiųjų šalių pateikta informacija. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Informacija negali būti kopijuojama, platinama kitiems gavėjams. Ji yra konfidenciali. Investicijos į fondą yra susijusios su įvairiomis rizikomis (įskaitant riziką patirti nuostolių), kurias įvertinti privalo kiekvienas investuotojas, remdamasis savo patirtimi, fondo prospektu, kitais veiksniais.

Šis tinklalapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti vartotojo patirtį. Naršydami joje sutinkate su galiojančia slapukų nustatymo politika.