UNION Funding Solutions Fund I

Apie fondą

Vidutinio dydžio įmonių kreditavimo strategija

Bendradarbiavimo pagrindu apjungiant patyrusių bankininkų, finansų specialistų ir fondų valdytojų pajėgas, įsteigtas fondas “UNION Funding Solutions Fund I”. Investicinis fondas, tiesiogiai investuojantis į privačių įmonių skolą – t.y. įvairius Baltijos šalių įmonių išleistus skolos instrumentus (pereinamasis finansavimas „bridge“, „mezzanine“ tipo paskolos ir kt.) ir specialias situacijas, kai įmonėms reikalingas skubus finansavimas.

Fondas užpildytų nišą tarp bankinio (konservatyvaus) finansavimo ir tarp paskolų verslui platformų / finansinių technologijų įmonių, kurios finansuoja tik mažomis sumomis ir iš esmės atlieka faktoringo funkciją, tačiau neužpildo alternatyvaus finansavimo poreikio.

Kodėl UNION Funding Solutions Fund I?

Galimybė

Europos Centrinio Banko duomenimis, SVV įmonių skolos vakuumas Lietuvoje lygus daugiau nei 2% BVP (naujų paskolų Lietuvoje metinis atotrūkis nuo Euro-zonos medianos 2018-2022 laikotarpiu).

Patikimumas

Įrodytas strategijos veiksmingumas nuo 2021-ųjų metų investuotojams sugrąžinus 11.3% metinę grąžą (IRR) prieš fondo sėkmės mokestį.

Diversifikacija

Privati skola siūlo diversifikuoti į skolos instrumentus, kurie tradiciškai priklauso bankams ir segmentams, kurie dar nėra viešai prekiaujamoje rinkoje.

Rizikos valdymas

Fondo komanda taiko griežtą rizikos valdymą, siekiant užtikrinti balansą tarp investuotojų saugumo ir projektų tvarumo. Dauguma projektų yra apsaugoti pirminiu turto įkeitimu, o finansavimas skirtas didinti šio turto likvidumą. Jei pirminis turto įkeitimas negalimas, fondas tampa įmonės dalininku iki obligacijų išpirkimo datos. Fondo strategijoje taip pat svarbus diversifikacijos principas, mažinantis bendrą portfelio riziką ir užtikrinantis investuotojų grąžos stabilumą ekonomikos svyravimų atvejais.

Fondo stuktūros privalumai

Fondo investuotojui suteikiama teisė išpirkti fondo vienetus po 21 mėnesių nuo pradinės investicijos.

Fondo parametrai

Tipas ir forma

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas KIS.

Strategija

Tiesioginės investicijos į privačių įmonių skolą – t.y. įvairius Baltijos šalių įmonių išleistus skolos instrumentus (pereinamasis finansavimas „bridge“, „mezzanine“ tipo paskolos ir kt.) ir specialias situacijas, kai įmonėms reikalingas skubus finansavimas.

Regionas

Baltijos šalys.

Veiklos pradžia

2021 05 31

Veiklos trukmė

Neterminuota

Planuojamas dydis

30 mln. EUR

Finansavimo kriterijai

Esame lankstus verslo finansavimo partneris. Neturime griežtų limitų sektoriams ar užskolinimo lygiui. Mums svarbu suprasti emitento konkretų verso planą ir strategiją. Indikacijai žemiau pateikiame orientacinio pobūdžio finansavimo kriterijus:

Tikslinė suma

Nuo 500 tūkst. EUR

Užstatas

Pirminis turto įkeitimas arba akcinio paketo kontrolė.

Užskolinimas

Intensyvus užskolinimas su aiškiu grąžinimo planu ir strategija.

Palūkanos

Nuo 10%

Procesas

Greitas, pigus ir lankstus skolinimosi procesas.

Struktūra

Obligacijų sutartis.

Veiklos sektoriai

Lankstūs sektorių limitai.

Įtaka

Mažesni apribojimai, daugiau sprendimo priėmimo laisvės.

Papildoma vertė

Sandorio struktūrizavimo pagalba parengiant įmonę fondo finansavimo gavimui. Suėjus fondo finansavimo terminui, konsultavimas siekiantgauti bankinį finansavimą.

Finansuotų projektų pavyzdžiai

Vėjo energetikos projektas
 • Mezzanine finansavimas
 • Akcijų įkeitimas
 • Terminas: 2 metai.
NT projekto finansavimas iki SLD Vilniuje
 • Unitranche „pereinamasis” (angl. bridge ) finansavimas
 • Pirminis sklypų ir įmonės akcijų įkeitimas
 • Terminas: 1 metai.
NT projekto finansavimas Vilniaus Centre
 • Senior finansavimas.
 • Pirminis 85% baigtumo turto įkeitimas.
 • Terminas: 1 metai.
NT projekto finansavimas Vilniaus rajone
 • Senior finansavimas.
 • Pirminis 85% ir 24% baigtumo turto vienetų įkeitimas.
 • Terminas: 1 metai.
Scroll to top

Tinklalapyje pateikiama informacija yra skirta investuotojams besidomintiems investavimo galimybėmis. Informacija yra tik informacinio pobūdžio, kurios tikslas – pateikti informaciją apie Union Asset Management grupės veiklą bei valdomus fondus. Remiantis ja negalima daryti investicinių sprendimų. Informacija nėra pasiūlymas pirkti ar parduoti investicinius vienetus. Investuotojas, prieš priimdamas investicinį sprendimą, turi detaliai susipažinti su konkretaus fondo prospekte ir taisyklėse pateikta informacija. Tik remiantis ja ir savo individualia analize gavėjas gali priimti investicinius sprendimus. Fondo valdymo įmonė negarantuoja, kad visa informacija yra teisinga, nes dalyje vietų remtasi trečiųjų šalių pateikta informacija. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Informacija negali būti kopijuojama, platinama kitiems gavėjams. Ji yra konfidenciali. Investicijos į fondą yra susijusios su įvairiomis rizikomis (įskaitant riziką patirti nuostolių), kurias įvertinti privalo kiekvienas investuotojas, remdamasis savo patirtimi, fondo prospektu, kitais veiksniais.

Šis tinklalapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti vartotojo patirtį. Naršydami joje sutinkate su galiojančia slapukų nustatymo politika.